Jak stosować peeling enzymatyczny BIOLAVEN? 

Peeling enzymatyczny to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się martwego naskórka. Ma za zadanie usunąć suche skórki oraz ujednolicić i odświeżyć naszą skórę. Dzięki swojej delikatnej, łatwej w aplikacji formule świetnie sprawdza się dla każdego typu skóry, szczególnie polecamy go jednak osobom z cerą wrażliwą i naczyniową. Będzie również naszym sprzymierzeńcem w walce z trądzikiem.   
Stosowanie go 1-2 razy w tygodniu sprawi, że cera będzie wyglądać zdrowo i promiennie. 

Enzymatyczny peeling o olejowej konsystencji to dla niektórych duże zaskoczenie, a może nawet utrudnienie!

Wiecie jak poprawnie skorzystać z jego właściwości i dlaczego zdecydowaliśmy się na taką formę? 

Enzymy zawarte w peelingu (bromelaina i papaina) aktywują się pod wpływem wody, co oznacza, że umieszczenie ich w olejowej formule na bazie między innymi oleju z pestek winogron czy masła awokado sprawia, że w nienaruszonej formie trafią ze słoiczka na Waszą skórę w pełni “gotowe” do działania.  
Najlepiej kiedy niewielką ilość produktu rozgrzejesz w palcach do powstania przyjemnego olejku i nałożysz na twarz. Następnie zwilż dłonie i delikatnie masuj, co jakiś czas ponownie zwilżając ręce. 
Możemy poczuć delikatne mrowienie podczas kontaktu peelingu z wodą – to znak, że enzymy działają. 

Kto powinien stosować peelingi enzymatyczne?

Peeling ten polecamy do każdego typu cery – szczególnie posiadaczy delikatnych, wrażliwych a także naczynkowych. Skóry trądzikowych ze stanami zapalnymi wymagające delikatnego złuszczenia także będą zadowolone. To powoduje, że ten uniwersalny produkt sprawdzi się w każdej kosmetyczce! 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top