Jak stosować peeling enzymatyczny BIOLAVEN

Peeling enzymatyczny to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się martwego naskórka. Ma za zadanie usunąć suche skórki oraz ujednolicić i odświeżyć naszą skórę. Dzięki swojej delikatnej, łatwej w aplikacji formule świetnie sprawdza się dla każdego typu skóry, szczególnie polecamy go jednak osobom z cerą wrażliwą i cerą naczyniową. Będzie również naszym sprzymierzeńcem w walce z trądzikiem.
Stosowanie go 1-2 razy w tygodniu sprawi, że cera będzie wyglądać zdrowo i promiennie.

Enzymatyczny peeling o olejowej konsystencji to dla niektórych duże zaskoczenie, a może nawet utrudnienie!

Wiecie jak poprawnie skorzystać z jego właściwości i dlaczego zdecydowaliśmy się na taką formę?

Enzymy zawarte w peelingu (bromelaina i papaina) aktywują się pod wpływem wody, co oznacza, że umieszczenie ich w olejowej formule na bazie między innymi oleju z pestek winogron czy masła awokado sprawia, że w nienaruszonej formie trafią ze słoiczka na Waszą skórę w pełni “gotowe” do działania.
Najlepiej kiedy niewielką ilość produktu rozgrzejesz w palcach do powstania przyjemnego olejku i nałożysz na twarz. Następnie zwilż dłonie i delikatnie masuj, co jakiś czas ponownie zwilżając ręce.
Możemy poczuć delikatne mrowienie podczas kontaktu peelingu z wodą – to znak, że enzymy działają.

Kto powinien stosować peelingi enzymatyczne?

Peeling ten polecamy do każdego typu cery – szczególnie posiadaczy delikatnych, wrażliwych a także naczynkowych. Skóry trądzikowe ze stanami zapalnymi, wymagające delikatnego złuszczenia także będą zadowolone. To powoduje, że ten uniwersalny produkt sprawdzi się w każdej kosmetyczce!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kobieta dotyka pleców z trądzikiem
Ciało

Jak skutecznie zwalczyć trądzik na plecach?

Problem trądziku dotyka wielu osób – nie tylko młodzieży, ale także dorosłych, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Choć najczęściej kojarzymy go z wypryskami na twarzy, zmiany trądzikowe zdarzają się również na plecach i ramionach. Pryszcze na plecach, które często są swędzące i bolesne, mogą prowadzić

Czytaj więcej »
Krem na policzku, na skórze z naruszoną warstwą hydrolipidową
Twarz

Jak odbudować naruszoną warstwę hydrolipidową?

Naruszona warstwa hydrolipidowa jest źródłem wielu problemów skórnych. Dlatego jednym z najważniejszych aspektów zimowej pielęgnacji jest skupienie się na wzmocnieniu płaszcza hydrolipidowego. Czym właściwie jest wspomniana tarcza skóry, jakie pełni funkcje, jak rozpoznać uszkodzoną warstwę hydrolipidową i jak ją odbudować? Na te pytania odpowiemy w

Czytaj więcej »
Shopping Cart
Scroll to Top