Na czym polega mycie włosów metodą OMO

Kobieta z długimi włosami

Czy wiesz, że istnieje sposób mycia włosów, który może zrewolucjonizować Twoją pielęgnację? Tajemnicze skróty O, M i O kryją w sobie klucz do pięknych i zdrowych włosów. Jeśli interesujesz się świadomą pielęgnacją, na pewno zdarzyło Ci się spotkać z tym określeniem. Dziś dowiesz się, dlaczego metoda OMO zdobyła tak ogromną popularność wśród osób poszukujących idealnego sposobu na pielęgnację włosów.

Jak myć włosy motodą OMO?

Metoda OMO to tak naprawdę trzy proste kroki

O jak Odżywienie włosów

Pierwszy krok metody OMO to “O” jak odżywienie. Polega on na nałożeniu maski lub odżywki na włosy, od ucha po same końce. Wybierz odżywkę o łagodnym składzie, dopasowanym do potrzeb Twoich włosów, uwzględniając równowagę PEH. W tym etapie najlepiej sprawdzą się odżywki humektantowe (nawilżające) lub odżywki z proteinami (odżywcze). Jeśli decydujesz się na aplikację odżywki od nasady, pamiętaj, aby unikać produktów z silikonami, które mogą obciążyć i podrażnić skórę głowy. Użycie odżywki przed zastosowaniem szamponu chroni włosy, szczególnie ich końce, przed wysuszającym działaniem środków myjących. W tym etapie świetnie sprawdzą się produkty o bogatej formule, takie jak np. Maska do włosów BIOLAVEN.

M jak Mycie włosów

Drugim krokiem jest “M” jak mycie. Wybierz delikatny szampon o niskiej zawartości mocnych detergentów, np. Regulujący lub Wzmacniający szampon do włosów BIOLAVEN. Nałóż go na skalp i wykonaj delikatny masaż, by dokładnie oczyścić skórę głowy. Jeśli Twoje włosy potrzebują intensywniejszego oczyszczenia, umyj włosy dwa razy.

O jak Odżywienie włosów

Trzeci krok to ponowne “O”, czyli odżywienie. Tym razem zastosuj odżywkę emolientową, zawierającą składniki okluzyjne, takie jak oleje roślinne. Taka odżywka zamyka łuskę włosa i utrzymuje wilgoć w jego wnętrzu. Nie musi to być ta sama odżywka, co w pierwszym etapie mycia. Tu znacznie lepiej sprawdzi się lekka odżywka do włosów BIOLAVEN. Dodatkowo możesz zabezpieczyć włosy odżywką bez spłukiwania.

U kogo sprawdzi się metoda OMO?

Metoda OMO to prawdziwy ratunek dla włosów zniszczonych, intensywnie stylizowanych lub poddawanych procesowi rozjaśniania. Włosy wysokoporowate oraz średnioporowate odniosą ogromne korzyści z tego sposobu mycia, ponieważ łuski włosów są szeroko otwarte, a wilgoć szybko ucieka, co może prowadzić do uszkodzeń. Jeśli masz problemy z puszeniem się, plątaniem, suchością lub matowością swoich włosów, metoda OMO może być właśnie tym, czego potrzebujesz. Ta technika doskonale sprawdzi się także w przypadku kręconych włosów. Pomoże podkreślić ich skręt, nadając im elastyczność i blasku.

Jeśli jeszcze nie miałaś/miałeś okazji wypróbować metody OMO, teraz jest najlepszy moment. Efekty mogą być widoczne już po pierwszym użyciu! Nie czekaj i daj swoim włosom szansę na piękny i zdrowy wygląd. Pamiętaj, że każdy włos jest inny, dlatego warto wypróbować różnych metod pielęgnacji.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Serum do twarzy BIOLAVEN
Twarz

Jak stosować serum do twarzy by osiągnąć najlepsze rezultaty

Serum do twarzy to wyjątkowy kosmetyk o skoncentrowanej formule, którego zadaniem jest dostarczenie skórze cennych składników odżywczych. Serum jest doskonałym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji. Chcesz dowiedzieć się, jak je stosować, by w pełni wykorzystać jego potencjał? Przygotowaliśmy dla Ciebie komplety przewodnik! Czym jest serum do twarzy?

Czytaj więcej »
Shopping Cart
Scroll to Top