Odpowiednia higiena okolic intymnych

Odpowiednia higiena okolic intymnych nie tylko zapewnia uczucie świeżości, ale także zapobiega infekcjom. Skóra w tych miejscach jest bardzo delikatna, dlatego wymaga specjalnego traktowania. Tym bardziej, że to ona chroni narządy wewnętrzne przed drobnoustrojami. Zdarza się, że zapominamy o stosowaniu preparatów do higieny intymnej. Często używamy jednego kosmetyku do mycia całego ciała, co przyczynia się do powstawania podrażnień. Jakie kosmetyki do higieny intymnej wybrać, aby były dla nas bezpieczne?

Jakie kosmetyki do higieny intymnej wybrać?

Infekcje intymne są bardzo częstą dolegliwością, wywołują je bakterie, wirusy, grzyby, a często także – nieprawidłowa higiena. Żel pod prysznic i mydło, którego używamy do mycia całego ciała często zawierają zbyt agresywne detergenty, które przyczyniają się do przesuszania skóry i powodują podrażnienia okolic intymnych. Kosmetyki do mycia ciała zwykle mają zasadowe pH, co przyczynia się do niszczenia kwaśnego środowiska i naruszenia bariery ochronnej miejsc intymnych. Jakie kosmetyki będą bezpieczne dla delikatnej skóry miejsc intymnych? Przede wszystkim te z naturalnym, delikatnym składem i lekką formułą, np. pianki lub żele do higieny intymnej.

Pianka do higieny intymnej BIOLAVEN – łagodzi, chroni i regeneruje, dzięki zawartości ekstraktów z lawendy i szałwii lekarskiej. Skwalan i olej z pestek winogron, alantoina, panthenol i mleczan sodu przeciwdziałają podrażnieniom i zapewniają odpowiednie nawilżenie. Optymalne stężenie kwasu mlekowego pozwala utrzymać równowagę naturalnej mikroflory bakteryjnej, zapewniając uczucie czystości i komfortu.

Żel do higieny intymnej BIOLAVEN – pozwala zachować fizjologiczną równowagę skóry i błon śluzowych miejsc intymnych. Łagodne detergenty i niskie pH (4.0) utrzymują naturalną mikroflorę bakteryjną i zmniejszają ryzyko infekcji. Olejek eteryczny z lawendy ma właściwości łagodzące. Regularne stosowanie żelu zapewnia uczucie czystości, świeżości i komfortu.

Codzienna higiena

Aby prawidłowo zadbać o miejsca intymne, unikaj ciepłych kąpieli. Mogą one naruszyć naturalną barierę ochronną. Lepszym rozwiązaniem będzie szybki prysznic lub korzystanie z bidetu i strumienia czystej, letniej wody. Warto również unikać mocnego pocierania myjkami lub gąbkami, które często są siedliskiem patogenów. Pamiętaj o codziennej, ale niezbyt częstej higienie okolic intymnych. Nadmierne oczyszczanie może zaburzyć ich naturalne mechanizmy obronne – wystarczy robić to dwa razy dziennie. Po umyciu warto osuszyć okolice intymne jednorazowymi ręcznikami papierowymi lub zwykłym ręcznikiem, jednak wtedy należy pamiętać, aby był to ręcznik przeznaczony wyłącznie do tej partii ciała.

Odpowiednia higiena okolic intymnych pozwoli Ci zminimalizować ryzyko infekcji i podrażnień.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pielęgnacyjne błędy - uśmiechnięta kobieta wykonuje pielęgnację twarzy
Twarz

Pielęgnacyjne grzeszki – sprawdź, czy je popełniasz

Dbanie o cerę nie kończy się na umyciu twarzy wodą i wklepaniu nawilżającego kremu. Prawidłowa pielęgnacja opiera się na regularnym oczyszczaniu, nawadnianiu i odżywianiu cery. Nasza skóra wymaga codziennej opieki i choć staramy się dbać o nią najlepiej jak potrafimy, często popełniamy drobne błędy, które

Czytaj więcej »
kosmetyk z sls - piana
Porady

Czym jest SLS jak działa na naszą skórę i włosy

Higiena ma kluczowe znaczenie w pielęgnacji włosów i skóry całego ciała. Dlatego ogromne znacznie ma skład kosmetyków. SLS to substancja, która od lat budzi wiele kontrowersji. Dziś postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości dotyczące tego popularnego w szamponach i żelach myjących składnika. Odpowiemy na pytanie czy

Czytaj więcej »
Zdjęcie ud kobiety z cellulitem i skórką pomarańczową.
Ciało

5 Skutecznych Sposobów na Cellulit

Cellulit, inaczej zwany skórką pomarańczową, jest jednym z najczęstszych problemów skórnych, który dotyka kobiet na całym świecie. Często jest źródłem kompleksów i wielu osobom odbiera pewność siebie. Cellulit może pojawić się bez względu na wiek, budowę czy masę ciała. Istnieje jednak wiele skutecznych sposobów, które

Czytaj więcej »
Koszyk
Scroll to Top