Pozbądź się suchych skórek na wiosnę

Suche skórki na twarzy to częsty problem, który pojawia się szczególnie w sezonie zimowym. Łuszcząca się skóra wygląda nieestetycznie i trudno ją zakryć, nawet mocnym makijażem. W tym wpisie podpowiemy, jak poradzić sobie z tym problemem, by skóra na wiosnę była wygładzona i promienna.

Znajdź przyczynę suchych skórek

Suche skórki często są wynikiem złej diety, odwodnienia organizmu i przesuszenia, spowodowanego pogodą, ogrzewaniem czy klimatyzacją. Zimą, kiedy nasza skóra twarzy jest szczególnie narażona na niesprzyjające warunki atmosferyczne i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, problem ten może nam dokuczać mocniej. Aby poradzić sobie z wysuszoną skórą twarzy, najpierw zastanów się, czy:

  1. Odpowiednio nawadniasz organizm – zaleca się picie 1,5-2l wody dziennie,
  2. Twoja dieta jest zbilansowana,
  3. Stosujesz kremy nawilżające,
  4. Nie podrażniasz skóry silnymi detergentami,
  5. W odpowiedni sposób chronisz skórę przed czynnikami zewnętrznymi.

Pamiętaj, że nadmiernie przesuszona skóra może być również objawem choroby. Jeśli masz suche, czerwone plamy lub strupki na twarzy, mogą to być objawy łuszczycy, egzemy lub atopowego zapalenia skóry. Jeśli domowe sposoby na suchą skórę nie działają, skonsultuj swój problem ze specjalistą.

Jak zwalczyć suche skórki?

Zacznij od sprawdzenia składu kosmetyków, których używasz. Unikaj w nich SLSów i alkoholu, który ma działanie wysuszające i może być przyczyną powstawania na twarzy blizn i przebarwień po suchych skórkach. Pamiętaj, że twarz może podrażniać nawet spływający po niej podczas mycia włosów szampon, dlatego sięgaj po te o naturalnym i delikatnym składzie (np. szampon Biolaven).

Dokładnie oczyszczaj twarz – unikaj jednak mydła, ponieważ zawarte w nim substancje mogą zaognić problem. Makijaż zmywaj płynem micelarnym. Do skóry suchej świetnie sprawdzi się oczyszczająco-łagodzący płyn micelarny Biolaven, który dokładnie usuwa makijaż, a dzięki zawartości składników nawilżających i łagodzących, zapobiega wysuszeniu i koi podrażnioną skórę. Do drugiego etapu oczyszczania wybierz piankę lub żel myjący do twarzy, których delikatna formuła nie podrażni skóry i pozostawi ją miękką i nawilżoną.

Pozbądź się martwego naskórka i wygładź skórę twarzy peelingiem. Pamiętaj jednak, by do wrażliwej, suchej cery wybrać kosmetyk z delikatnymi cząsteczkami ściernymi lub peeling enzymatyczny. Produkty o agresywnym działaniu i zbyt mocne pocieranie twarzy mogą dodatkowo ją podrażnić.

I na koniec – intensywnie i systematycznie nawilżaj skórę. Pamiętaj, by po oczyszczaniu, przed nałożeniem kremu, stosować tonik lub hydrolat. Na dzień stosuj nawilżająco-ochronny krem do twarzy Biolaven, który zawiera odżywczy olej z pestek winogron i witaminę E, chroniące przed wysuszeniem i działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Dzięki lekkiej formule, krem możesz stosować pod makijaż oraz na okolice przemęczonych oczu. W duecie z kremem na noc sprawi, że skóra będzie wygładzona i miękka. Pielęgnację uzupełnij o maseczkę całonocną, która oprócz intensywnego nawilżenia, ma właściwości złuszczające.

Pamiętaj, że na efekty musisz sobie zapracować – kondycja skóry nie poprawi się z dnia na dzień. Dopiero systematyczna i sumienna pielęgnacja pozwoli Ci cieszyć się nawilżoną, promienną i wolną od suchych skórek cerą!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kobieta dotyka pleców z trądzikiem
Ciało

Jak skutecznie zwalczyć trądzik na plecach?

Problem trądziku dotyka wielu osób – nie tylko młodzieży, ale także dorosłych, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Choć najczęściej kojarzymy go z wypryskami na twarzy, zmiany trądzikowe zdarzają się również na plecach i ramionach. Pryszcze na plecach, które często są swędzące i bolesne, mogą prowadzić

Czytaj więcej »
Krem na policzku, na skórze z naruszoną warstwą hydrolipidową
Twarz

Jak odbudować naruszoną warstwę hydrolipidową?

Naruszona warstwa hydrolipidowa jest źródłem wielu problemów skórnych. Dlatego jednym z najważniejszych aspektów zimowej pielęgnacji jest skupienie się na wzmocnieniu płaszcza hydrolipidowego. Czym właściwie jest wspomniana tarcza skóry, jakie pełni funkcje, jak rozpoznać uszkodzoną warstwę hydrolipidową i jak ją odbudować? Na te pytania odpowiemy w

Czytaj więcej »
Shopping Cart
Scroll to Top